Barcode: 5711953140396
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 223.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
cheese, water, cooked smoked ham 7% (ham, salt, dextrose), butter, common salt (e339), whey permeate powder (milk), skimmed milk powder, acidity regulator (citric acid), pasteurized milk is used to make the cheese,
Allergens
milk
Additives
e330
e339
Related Products in Dairies
Yaourt à la vanille
Cimelait
C NOVA 4
Yaourt brassé à la peche
Ferme Fontaine
C NOVA 3
Frais & Primeur / Fromages Bio / Fromages Râpés Et Tranches
Bio Veg
E NOVA 4
Yaourt brassé à la cerise
Cimelait
C NOVA 4
Yaourt des montagnes catalanes
Cimelait
A NOVA 1
Yaourt lait entier brasses a la pêche
Cimelait
C NOVA 4
Richard et Jean Fruits du verger Bio mixés
RICHARD & JEAN
A NOVA 1
4 yaourts brassés à la framboise au lait entier
Cimelait
C NOVA 4
Yaourts brassés à l'abricot
Cimelait
C NOVA 4
Yaourt tropical
les Fruisettes
C
Cheddar
Nature & Moi
E NOVA 4
Jean-Jacques Spécialité végétale au lait d'amande
Jay & Joy
D NOVA 3