Barcode: 7041810010394
Skinkeost Tube
by Kavli
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
france, germany, norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 214.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
Norsk hvitost 52 % (melk, syrekultur,salt,løpe), vann, skinke 14 % (svinekjøtt, vann, salt, røykaroma), smeltesalt (natriumfosfater, polyfosfat), aroma og konserveringsmiddel (kaliumsorbat).
Additives
e202
Related Products in Dairies
Fromage de chèvre
Rochambeau
D NOVA 3
Fromage en tranchettes spécial sandwich
Metro Chef
C NOVA 3
Mini-beurres demi-sel
Gilbert
E NOVA 2
Camembert de normandie
La Maison Du Fromage
D NOVA 3
Crottin chèvre
Metro Chef
D NOVA 3
Fromage à tartiner à l'ail et aux fines herbes
Metro, Metro Chef
D NOVA 4
Raclette tranchée
Metro, Metro Chef
D NOVA 3
Pont-L'Évêque
La Maison du Fromage
D NOVA 3
Sainte Maure de Touraine
La Maison du Fromage
C NOVA 4
Свежо козе сирене
Metro, Metro Chef
D NOVA 3
Emmental rapé
Metro, Metro Chef
C NOVA 3
Beurre léger doux
Horeca, Horeca Select, Select
E NOVA 4