Barcode: 5704000505668
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 1.6 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Kogt skinke sammensat af stykker af kød 37% (skinkekød 77%, vand, salt, glukose, krydderiekstrakt), vand, rapsolie, løg, mod. stivelse, æggeblommepulver, purløg, salt, estragoneddike (eddike, estragonekstrakt). Tilsat: Surhedsregulerende midler (E262, E270, E296), fortykningsmidler (E412, E415), stabilisator (E262, E327, E450, E451), antioxidant (E301), konserveringsmidler (E202, E211, E250), farvestof (E160a).
Additives
e160a
e202
e211
e250
e262
e270
e296
e301
e327
e412
e415
e450
e451
Related Products in Pålægssalat
Pêche au sirop à la vanille
Baccara
C NOVA 4
Coupelles de Fruits Pêches - Ananas - Papaye rouge au sirop léger
Baccara
C NOVA 4
Compote en gourde multifruits
Fruit'n Fun
A NOVA 3
Fraise Gariguette
Lombard Silvestre, SCEA des Hautes Terres, Sans marque
NOVA 1
Ananas en tranches
Baccara
A NOVA 1
Compote de pommme
Baccara
A NOVA 3
Jus petit déjeuner
Bon et Bio, Simplement Bon Et Bio
C NOVA 1
Pizza Fajitas
Casa Morando
D NOVA 4
Compote pomme
Baccara, Bon et Bio, Simplement Bon et Bio, Vergers de Chateaubourg
A NOVA 1
Cocktail de fruits au sirop léger
Baccara
NOVA 4