Barcode: 0810698543891
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Tilapia fillets (farm raised). carbon monoxide (for coloring) sodium tripolyphosphate (to retain moisture).
Additives
e452
e452vi
Related Products in Seafood
Ranch flavored tuna
Kroger
A NOVA 4
Flounder
Kroger
A NOVA 4
Hickory smoked flavored tuna
Kroger
A NOVA 4
Chunk light tuna
Kroger
A NOVA 1
Solid white wild caught albacore tuna in water
Kroger
A NOVA 4
Whole grain alaskan pollock large fish sticks
A NOVA 4
Mahi Mahi
Simple Truth
A
Imitation crab meat - flake style
Kroger
C NOVA 4
Private selection, wild caught king crab legs & claws
C NOVA 3
Wild caught snow crab legs & claws
A NOVA 3
Sweet and spicy tuna
Kroger
A NOVA 4
Tilapia sweet chili sauce
C NOVA 4