Barcode: 0763719020713
Skinless Catfish Strips
by Wal-Mart
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 89.0 kcal |
| Fat | 4.5 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 2.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Catfish, water, sodium tripolyphosphate, salt, sodium hexametaphosphate, citric acid, ascorbic acid.
Additives
e330
e452
e452i
e452vi
Related Products in Seafood
Atlantic salmon salads
A
Chunk light yellowfin tuna in vegetable oil
A NOVA 4
Yellowfin tuna
A NOVA 1
Atun aleta amarilla
A NOVA 4
Wild Sockeye Salmon, Lightly Smoked
Patagonia Provisions
D NOVA 3
Smoked Mussels
Patagonia Provisions
C NOVA 3
Ikijime shrimp
A NOVA 3
Crabmeat
Blue Star
A NOVA 4
Wild pink salmon
patagonia provisions
A NOVA 3
Chunk light, yellowfin tuna, in water
A NOVA 4
Chunk light yellowfin tuna in vegetable oil
A NOVA 4
Wild Sockeye Salmon, Lemon Pepper
Patagonia Provisions
D NOVA 3