Barcode: 0026086260398
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 267.9 kcal |
| Fat | 23.2 g |
| of which saturated | 8.9 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Pork, water, beef, nonfat dry milk, dextrose, salt, monosodium glutamate, paprika, flavorings, sodium erythorbate, sodium nitrite.
Additives
e250
e316
e621
Related Products in Meats And Their Products
Organic prairie, organic ground beef
Organic Prairie, Cooperative Regions Of Organic Producer Pools
C NOVA 1
Organic ground pork
C
Organic prairie, organic brown & serve pork links
Organic Prairie
E NOVA 3
Organic prairie, organic italian chicken sausage
Organic Prairie, Cooperative Regions Of Organic Producer Pools
D NOVA 3
Organic prairie, organic hardwood smoked uncured ham
Organic Prairie
D NOVA 3
Organic Ground Chicken
Organic Prairie
A NOVA 1
Organic ground beef
B
Organic pasture-raised ground beef
A
Organic prairie, pork breakfast sausage
Organic Prairie, Cooperative Regions Of Organic Producer Pools
NOVA 3
Organic hardwood smoked uncured bacon
Organic Prairie, Cooperative Regions Of Organic Producer Pools
E NOVA 3
Organic prairie, organic pork bratwurst
Organic Prairie
D NOVA 3
Organic prairie, organic pork italian sausage
Organic Prairie, Cooperative Regions Of Organic Producer Pools
D NOVA 3