Barcode: 0829944090263
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pacific cod fillet, sodium tripolyphosphate (to retain moisture).
Additives
e452
e452vi
Related Products in Seafood
Crevettes Grises Entières Cuites "Moyennes"
Klaas Puul
C NOVA 3
Cocktail Shrimp geschält, gekocht
Klaas Puul B.V.
C NOVA 4
Surimi-krab salade
Karaat
D NOVA 4
Crevettes grises
Klaas Puul
C NOVA 3
Grote Garnalen
1ste de Beste
D NOVA 3
crevettes roses
KLAAS PUUL
D NOVA 4
Roze garnalen
C NOVA 4
Chair de bulots
Klaas Puul
B NOVA 3
Noordzee Garnalen, gekookt
Klaas Puul
C NOVA 3
Mackerels
C NOVA 4
Garnaal Kroketten
Mora
D NOVA 4
Gerookte zalmsalade
D NOVA 4