Barcode: 0819005011542
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic green tea, organic hibiscus flower, organic bilberry leaf, organic cranberry, organic lemongrass, organic triphala, organic chickweed.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic green peas
A NOVA 1
Organic steamable chopped kale
A NOVA 1
Steamable sweet potatoes
Wal-Mart Stores Inc.
A NOVA 1
Disinfecting Wipes
Member's Mark
D NOVA 4
Great value, instant oatmeal, cinnamon roll
Great Value
D NOVA 4
Monkey bread
D NOVA 4
The bakery, irish soda bread
The Bakery, Wal-Mart Stores Inc.
D NOVA 4
Member's Mark Disinfecting Wipes Orange Scent
Member's Mark
A NOVA 1
The bakery, banana bread
The Bakery, Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4
Organic mixed vegetables
A NOVA 1
Red quinoa
A NOVA 1
Great Value Organic White Quinoa, 16 oz
Great Value
A NOVA 1