Barcode: 4088700111994
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 34.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 6.2 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | — |
Ingredients
skinny cappuccino sachet (95%) [lactose (from milk), skim milk powder, glucose syrup, instant coffee¹, maltodextrin, vegetable fat, stabiliser (339), natural flavour], cocoa topping (5%) (sugar, low fat cocoa powder¹), ¹rainforest alliance certified www,ra,org product contains 24% skim milk powder, 16% instant coffee and 1,6% cocoa powder,
Allergens
milk
Additives
e339
Related Products
BANQUET Basic Chicken Finger With Mac And Cheese Meal
C NOVA 4
BANQUET Classic Sweet And Sour Chicken, 9.25 OZ
Banquet
C NOVA 4
Chicken Strips Meal
Banquet
C NOVA 4
Turkey Meal
Banquet
C NOVA 4
BANQUET Classic Homestyle Patty Meal, 10 OZ
C NOVA 4
Banquet Classic Meatloaf Frozen Single Serve Meal, 11.88 Ounce
C NOVA 4
BANQUET Classic Chicken Parmesan Meal, 8.5 OZ
B NOVA 4
BANQUET Basic Mac And Cheese Meal, 8 OZ
NOVA 4
Pepper Steak Patty Meal
Banquet
B NOVA 4
Banquet Mega Meals Salisbury Steak Frozen Dinner, 15.25 Ounce, 15.25 OZ
C NOVA 4