Barcode: 0853880003124
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 193.0 kcal |
| Fat | 14.3 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 27.9 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Cultured pasteurized milk, salt, enzymes, and annatto(coloring).
Additives
e160b
Related Products in Dairies
Bergbauern Gouda
Zurück zum Ursprung
D NOVA 3 Eco-Score C
Inlet 3 cheese
crab’s
NOVA 4 Eco-Score D
Pizzakäse
Schärdinger
D NOVA 3 Eco-Score D
Mousse aux fruits
CARREFOUR KIDS, Carrefour
C NOVA 4 Eco-Score A
Gouda
Milsani
D NOVA 3 Eco-Score D
Gouda Käse
Spar, S-Budget
D NOVA 3 Eco-Score D
High Protein Grießpudding Pur
D NOVA 4 Eco-Score D
Sauerrahm 24%
Spar
D NOVA 1 Eco-Score B
Der mild-feine 3-Käse-Aufschnitt
Schärdinger
D NOVA 3 Eco-Score D
Dessert lacté au chocolat aromatisé caramel 6 x 60 g
Délisse, Marque Repère
D NOVA 4
Protein
La Serenísima
NOVA 4 Eco-Score C
Sour Cream & Chive Dip
Sainsbury's
C NOVA 4 Eco-Score B