Barcode: 0746590011018
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 346.0 kcal |
| Fat | 7.7 g |
| of which saturated | 7.7 g |
| Carbohydrates | 53.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 7.7 g |
| Proteins | 15.4 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Unbleached flour (wheat flour, malted barley flour), filtered water, unsalted butter, yeast, extra virgin olive oil, sea salt, malted barley, non-fat milk.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jellied sauce, cranberry
Giant Eagle
C NOVA 4
Spaghetti, whole grain macaroni product
A NOVA 4
Organic farfalle
Organic spinach & arugula blend
A NOVA 1
Penne rigate, whole grain macaroni product
A NOVA 4
Thin spaghetti
A NOVA 4
Sauce, whole berry cranberry
Giant Eagle
C NOVA 4
Rotini, whole grain macaroni product
A NOVA 4
Organic Creamy Peanut Butter
Nature's Basket
A NOVA 2
Yolk free broad noodle style pasta
A NOVA 1
Fresh bake baguette
C NOVA 3
Yolk free dumplings, enriched macaroni product
A NOVA 1