Barcode: 0816925020272
Skinnypop popcorn
by Skinny Pop
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 535.7 kcal |
| Fat | 35.7 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Popcorn, sunflower oil and salt.
Related Products in Snacks
Crackers Lino y Quinoa
Mazzei
D NOVA 4
Crackers con Quinoa
Mazzei
E NOVA 4
galletitas sabor coco
Mazzei
C NOVA 4
Crackers
Mazzei
D NOVA 4
Tic Tac menta
TIC TAC
D NOVA 4
Crackers Clásicas
Mazzei
NOVA 4
Petite Pumpkin Spice Cookies
Trader Joe's
E NOVA 4
Crackers Salvado
Mazzei
D NOVA 4
Crackers 8 Semillas
Mazzei
D NOVA 4
Brownie Cookies
Mazzei
D NOVA 4
Crackers con semillas de Sésamo
Mazzei
D NOVA 4
Mini Manicho
La Universal
E NOVA 4