Barcode: 0829696000718
Skip jack wild tuna, skip jack
by Wild Planet
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 98.6 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 22.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Skip jack tuna (katsuwonus pelamis).
Related Products in Seafood
Mackerel Pâté with organic ingredients
Prozis
D NOVA 3
Sardine Pâté with organic ingredients
Prozis
D NOVA 3
Sardinhas em azeite
Socilink
A NOVA 3
Mackerel Pâté with a spicy twist
Prozis
D NOVA 3
Solid Tuna
Zumub
A NOVA 3
Patê de Atum
Socilink
C NOVA 4
Mackerel Pâté in olive oil
Prozis
D NOVA 3
Tuna Pâté with organic ingredients
Prozis
C NOVA 3
Sardine Pâté with a spicy twist
Prozis
D NOVA 3
Sardines in brine
Prozis
A NOVA 3
Tuna Pâté with a spicy twist
Prozis
C NOVA 3
Tuna Pâté in olive oil
Prozis
C NOVA 3