Barcode: 0744335611417
Skip's dip, mediterranean salsa
by Skip's Dip
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Tomatoes, artichoke hearts, manzanilla olives, ripe olives, red peppers, onions, garlic, red wine vinegar, parsley, minced pimentos, olive oil, salt, oregano, citric acid, lactic acid, calcium chloride, ferrous gluconate.
Additives
e270
e330
Related Products in Condiments
Whipped dressing
E NOVA 4
Apple Cider Vinegar
NOVA 2
Whipped salad dressing
E NOVA 4
Sweet & tangy barbecue sauce
E NOVA 4
Apple Cinder Vinegar
A NOVA 1
Lemon pepper marinade
E NOVA 4
Hickory sweet & tangy barbecue sauce, hickory
E NOVA 4
Real mayonnaise squeezable
E NOVA 4
Mustard dressing
E NOVA 4
Sweet & tangy barbecue sauce
E NOVA 4
Traditional yellow mustard
D NOVA 3
Teriyaki marinade
E NOVA 4