Barcode: 9310768115719
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 192.0 kcal |
| Fat | 11.9 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.2 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Skipjack Tuna (Fish) (70%), Soybean Oil, Water, Vegetable Broth, Salt, Natural Smoked Flavour, Paprika Oleoresin.
Allergens
fish
Additives
e160c
Related Products in Seafood
Solid White Albacore Tuna in Water
Bumble Bee
A NOVA 4
Solid White Albacore Tuna in Vegetable Oil
Bumble Bee
A NOVA 3
Archer farms, dip, smoked salmon
Archer Farms, Target Stores
E NOVA 4
2 Cape Hake Fillets
M&S Food, Marks & Spencer
A NOVA 1
Bumble bee, albacore tuna, sundried tomatoes & olive oil
Bumble Bee, Bumble Bee Foods Llc
B NOVA 4
Bumble bee, solid white albacore in water
Bumble Bee, Bumble Bee Foods Llc
A NOVA 1
Prime fillet solid white albacore in water
Bumble Bee, Bumble Bee Foods Llc
A NOVA 4
Bumble bee, premium solid white albacore tuna in water
Bumble Bee, Bumble Bee Foods Llc
A NOVA 4
Whiting Fillets
Pacific, High Seas
A
Bumble bee, albacore tuna with chipotle & olive oil
Bumble Bee, Bumble Bee Foods Llc
C NOVA 4
Bumble bee, premium solid white albacore in vegetable oil
Bumble Bee, Bumble Bee Foods Llc
A NOVA 4
Prime fillet albacore tuna with ginger, soy & olive oil
Bumble Bee, Bumble Bee Foods Llc
D NOVA 4