Barcode: 8718781580988
Skipper
by Skipper
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
contains a source of phenylalanine
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 237.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 97.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Édulcorants: Sorbitol, Aspartame; Poudre de la réglisse, Arôme, Antiagglomérant: Sels de magnésium d'acides gras; Huiles végétales (palme, coco)
Additives
e420
e470b
e951
Related Products in Snacks
Ocean adventure cookies
E NOVA 4
100% quinoa squares organic puffed crackers
C NOVA 4
Miss kay's homemade cream cheese pound cake
Duke Sandwich Productions Inc.
E NOVA 4
Ancient grain cookies
E NOVA 4
Ancient grain cookies
E NOVA 4
Organic puffed crackers
C NOVA 4
Mis Kay's Cream Cheese Pound Cake
Duke Sandwich Productions Inc.
E NOVA 4
Magical adventure cookies
E NOVA 4
Ancient grain cookies
E NOVA 4
Miss Kay's Homemade Cream Cheese Pound Cake
Duke Food Productions
E NOVA 4
Miss kay's lemonade cake
Duke Sandwich Productions Inc.
E NOVA 4
Miss kay's homemade cream cheese pound cake
Duck Commander Family Foods
E NOVA 4