Barcode: 5701090066390
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 316.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 78.0 g |
| of which sugars | 44.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 24.6 g |
Ingredients
Glucosesirup; sukker; majsstivelse; mørk sirup; ammoniumchlorid; rålakrids (3 %); hvedemel; salt; aroma; karamelliseret sukker; syre: citronsyre; palmeolie; overfladebehandlings - midler: bivoks hvidt og gult, carnaubavoks.
Additives
e330
e901
e903
Related Products in Snacks
Chips Cracker
Edeka
D NOVA 4
Schweizer Edel Zartbitter 72% Schokolade
Edeka
E NOVA 4
Gold Kringel Butter-Spritzgebäck
Gut & Günstig, Edeka
E NOVA 3
Hafertaler
Edeka,Gut & Günstig
E NOVA 4
Picco Magherita
Edeka,Gut & Günstig
C NOVA 4
Soft Cookies TripleChoc
Edeka,Gut & Günstig
E NOVA 4
Mmh! Schoko Brötchen
Gut & Günstig
E NOVA 4
Waffeleier
Edeka, Gut & Günstig
E NOVA 4
American Style Cookies
Gut & Günstig
E NOVA 4
Mini Pizza Salami
Edeka,Gut & Günstig
C NOVA 4
Nuss Nougat Hörnchen
Gut & Günstig
E NOVA 4
American Style Cookies
EDEKA, Gut & Günstig
E NOVA 4