Barcode: 8000340473481
Skipper Pera
by Zuegg
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
no colorings
Categories
Available in
france, italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 32.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.5 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Frutta 65% (purea di pera da concentrato 40%, succo di mela da concentrato 25%), acqua, aromi naturali.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Brunch-Mix zum Fertigbacken
Bäckerkrönung, Brotland, Penny
B NOVA 4
Tartines croustillantes à l'avoine sans gluten 230g
U, U Sans Gluten
C NOVA 4 Eco-Score B
Corn Flakes Nature
Cereco,Naturalia
B NOVA 1 Eco-Score B
Biscottes La Bretonne
LU
E NOVA 4 Eco-Score B
Pasta sfoglia integrale
Nestlé, Buitoni
D NOVA 4 Eco-Score D
Baby carrots in water
Sainsbury’s, By sainsbury's
A NOVA 1 Eco-Score A
Biscottes aux 6 céréales x36 - 300g
U
C NOVA 4 Eco-Score A
Biscuits apéritifs Apéri toast sésame 100g
U
C NOVA 4 Eco-Score A
Crunchy Chocolat
Naturalia
C NOVA 4 Eco-Score C
Brocolis bio
Saint eloi
A NOVA 1
sojasun
Sojasun
A
Yosoi bianco cremoso
Valsoia
B NOVA 4 Eco-Score A