Barcode: 80630685
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | 0.2 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
fruits 50% (jus de pomme, jus de mangue, jus d'ananas, jus d'orange, et jus de fruit de la passion, purée de banane), eau, sucre, acidifiant : acide citrique, antioxydant : acide L-ascorbique
Additives
e300
e330
Related Products in Beverages
Instant beverage with green coffee extract
Starbucks, Starbucks Coffee Company
NOVA 4
Refreshers Instant Beverage
Starbucks Via
NOVA 4
Tazo, flavored sweetened herbal tea, iced passion
Tazo, Starbucks Coffee Company
NOVA 4
Caffe mocha
Starbucks
NOVA 4
TipiTip
TipiTip
Starbucks, refreshers, instant beverage with green coffee extract, cool lime
Starbucks, Starbucks Coffee Company
NOVA 4
Via instant iced coffee
Starbucks
NOVA 3
Via vanilla latte
Starbucks
NOVA 4
Tazo, black tea concentrate, chocolate latte
Tazo, Starbucks Coffee Company
E NOVA 4
Starbucks, instant beverage with green coffee extract, valencia orange
NOVA 4
Arabic instant coffee blend with natural flavors & cane sugar
Starbucks, Starbucks Coffee Company
NOVA 4
Vanilla latte
Starbucks Via
NOVA 4