Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 370.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 82.0 g |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
vir ing oout iton infor s size:30g x serve protein fat, total) 0,1 saturated fat (g) less than o,1 total (3) s ns (3) dietary sodium (mg) potassium (mg) thiamin (mg) riboflavin (mg) niacin (mg) folate (ug) iron (mg) * percentage of recommended dietary intake, #per 30g serve without millk, based on a teaspoon weight of whice sugar (4 as per the nz food composition tables, i ith edition 2014, tno artificial colours, flavours or preservatives, 24,6 2,5 0,8 165 29 0,50 (45%)* 0,17 (10%)* 2,5 (25%* 90 (45%)* 2,1 8,3 2,5 550 95 1,65 0,60 8,3 300 10,0 301 150 3,0 (25%)* 3,01 the ingredients com (88%), sugar alt barey malt extract, mineral (iron), vitamins (niacin, thiamin, riboflavin, folate) , contains gluten containing cereals may contain soy
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tikka Masala Indio 12x50GR
Asian Home Gourmet
Pom-Bär Original
Kelly, funny frisch
Confiture abrucot
Haricots Beurre Extra-fins 4/4
Cassegrain
Mandeln gemahlen
ja!
Nocciolata
Rigoni di Asiago
Gemüsebouillon
Maggi
Waldheidelbeeren
Spreewaldhof, Spreewaldkonserve
Vezelrijk Roggeknäckebröd
Wasa
Baktat Couscous
Suntat, subtat
thokoman peanut butter
Thokoman
Rote Grütze mit 7 Früchten / Sylter Salatfrische
Sylter Salatfrische, Zum Dorfkrug, Zum Dorfkrug Sylter Salatfrische, Zum Dorfkrug Produktions- & Handelsgesellschaft mbH & Co. KG