Skippy creamy
by Skippy
Labels
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 593.8 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 9.4 g |
| Carbohydrates | 18.8 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | 6.3 g |
| Proteins | 21.9 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Amount per serving Calories 190 % Dally Value* Total Fat 16g 21% Saturated Fat 3g 15% Trans Fat 0g Cholesterol 0mg Sodium 150mg Total Carbohydrate 6g Dietary Fiber 2g 0% 7% 2% 7% Total Sugars 3g Includes 2g Added Sugars Potein 7g 4% 7% Vitamin D 0mcg 0% • Calcium Omg 0% Iron 04mg 2% • Potassium 90mg 2% Vitamin E 15mg 10% • Niacin 32mg 20% *The % Daily Value (DV) tells you how much a nutrient in a serving of food contributes to a daily diet 2,000 calories a day is used for general nutrition advice ROASTED PEANUTS, SUGAR, HYDROGENATED VEGETABLE OIL (COTTONSEED, SOYBEAN AND RAPESEED DIL) TO PREVENT SEPARATION, SALT CONTAINS: PEANUTS Distributed by: Hormel Foods Sales, 1 Hormel Pláce, Austin, MN 55912 © Hormel Foods, LLC Skippy Foods 1-866-475-4779 GLUTEN FREE GOOD SOURCE OF VITAMIN E 9000870600 For Ni
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Beurre de cacahuète protéiné
Maribel
GOLD SUPER CRISPY Corn
Bonduelle
Protein mix
Alesto
Vitalday arroz integral chocolate negro
gullón
Olive Mix
Trader Joe
DOGADAN Form Tea Apricot
Dogadan
Vermicelles, Haricot mungo
Carrefour
KROAST Blé Complet - recette suédoise
Casino
Kiwi SUNGOLD
Zespri
Kokosdessert Kirsche
Vemondo
Oat Butter Cookie-Licious
Naturally Pam
Passata
Alnatura, Alnatura GmbH