Barcode: 0048001232020
Skippy, creamy spread, peanut butter
by Skippy
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 2
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 594.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 10.9 g |
| Carbohydrates | 18.8 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | 6.2 g |
| Proteins | 21.9 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Roasted peanuts, sugar, palm oil, salt
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Jasmin Langkorn Reis
Satori
B NOVA 1 Eco-Score D
Hot Taco Spice Mix
Poco Loco
NOVA 4
Batard Nordique
Neuhauser
C NOVA 4
Seaveg crispies ginger
Clearspring
D NOVA 3
Corn Flakes
Kellogg's
D NOVA 3 Eco-Score D
Seaveg Crispies Original
Clearspring
D NOVA 3
Espinaca picada
Mercadona
A NOVA 1 Eco-Score A
Garbanzos
Hacendado
B NOVA 3 Eco-Score B
Salsa verde la Costeña
La Costena, EDEKA La Costena
NOVA 4
Australian Quick Oats
macro wholefoods market
B NOVA 1 Eco-Score B
Pan molde cereales y semillas
Auchan
B NOVA 4 Eco-Score B
Mini Baguette
Schär
C NOVA 4