Barcode: 0030800806007
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
sigar, corn syrup, oncad. malic acid, nati ral & artificial plav colsr (red 40, yellow5, yellow 6, blue) manufactured and marketed under licse by spangler cai dy company 400 n. portland st. bryan, ohio 43566 usa made in the usa this product doesiet contain peanuts, tree nuts, milk, eggs, fish, sh sa-wheat or gluten. it has been manufactured on dedicated equipment. for more inform tion on spangler premiui quality candy canes, see our website: www.spanglerc ndy.com 02021 mars or affites. skittles and taste the rainbow marksused under license.
Additives
e110
e129
e296
Related Products in Snacks
Old Fashioned Butter Cookies
Taylors
E NOVA 4
Taylors, Roasted And Salted Cashews
Taylors Candy Inc.
E NOVA 3
Taylors, Gummi Cherries, Cherries
Taylors Candy Inc.
D NOVA 4
Gummie bears
D NOVA 4
Taylors, Gummy Cola Bottles
Taylors Candy Inc.
E NOVA 4
Peanut butter chocolate protein bar
D NOVA 4
Taylors, Rootbeer Barrels Candy
Taylors Candy Inc.
E NOVA 4
Taylors, Sunflower Kernels, Roasted & Salted
Taylors Candy Inc.
D NOVA 3
Taylors, Mountain Mix Candy
Taylors Candy Inc.
E NOVA 4
Taylors, Gummi Worms
Taylors Candy Inc.
D NOVA 4
Taylors, Cotton Candy, Fruit Punch
Taylors Candy Inc.
E NOVA 4
Taylors, Botana Mix
Taylors Candy Inc.
B NOVA 3