Barcode: 4009900526982
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 407.0 kcal |
| Fat | 5.9 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 86.2 g |
| of which sugars | 85.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sugar, glucose syrup, palm fat, acids malic acid, citric acid, dextrin, modified starch, maltodextrin, flavourings, emulsifier lecithin, colours e163, e162, e160a, e141, e153, palm kernel oil, concentrates (sweet potato, carthamus, radish),
Additives
e1400
e141
e14xx
e153
e160a
e162
e163
e296
e322
e322i
e330
Related Products in Snacks
5 creamy Flurries
Sweet Petites
D NOVA 4
Chardonnay
The real wine gum
E NOVA 4
Twenny Bar Chocolate
Jimmy Joy
NOVA 4
Tres hombres bar
Chocolate Makers
E
Vitaminbar banana & cinnamon
Jake
A NOVA 4
Stroopwafels
Punselie's
E NOVA 4
Chocolat date et chili
Choco & Things
E NOVA 3
Puur 80%
Chocolate Makers
D NOVA 3
Pois chiches
Anatolia
A NOVA 4
Chocolade ijs
Hallo
E NOVA 4
Strawberry Banana
Sportvoeding
NOVA 4
Roombotercake gesneden
bakkerijdam
E NOVA 4