Barcode: 4009900498975
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 404.0 kcal |
| Fat | 4.2 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 90.7 g |
| of which sugars | 89.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sugar, glucose syrup, palm fat, acidifiers citric acid, malic acid, dextrin, maltodextrin, flavourings, modified starch, colours e162, e163, e171, e160a, e100, e132, e133, e160e, acidity corrector trisodium citrate, carnauba wax coating agent,
Additives
e100
e132
e133
e1400
e14xx
e160a
e160e
e162
e163
e171
e296
e330
e331
e331iii
e903
Related Products in Snacks
Apple Fruit Pie
Gold Leaf
E NOVA 4
Chopped Pecans
Ginger Evans
D NOVA 1
White Ultra Moist Cake Mix
Ginger Evans
NOVA 4
Gourmet Blueberry Muffins
Ginger Evans Bakery
E NOVA 4
Deluxe fudge brownie mix
Ginger Evans
NOVA 4
Chewy fudge
Ginger Evans
NOVA 4
Angel Food Delux Cake Mix
Ginger Evans
NOVA 4
Frosted toaster pastries
E NOVA 4
Fruit pie
E NOVA 4
Ultra moist cake mix
Ginger Evans
NOVA 4
Ultra Moist Cake Mix
Ginger Evans
NOVA 4
Tipton grove, california seedless rasins
Tipton Grove
D NOVA 1