Barcode: 0058496460846
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.5 g |
| of which sugars | 15.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | — |
Ingredients
Sugars (corn syrup, sugar), modified corn starch, water, gelatin, citric acid, malic acid, natural and artificial flavours, carnauba wax, allura red, tartrazine, sunset yellow FCF, brilliant blue FCF
Allergens
gelatin
Additives
e102
e110
e129
e133
e296
e330
e428
e903
Related Products in Snacks
Brownie Crisp
Trader Joe's
D NOVA 4
Apple slices honey crisp
A NOVA 1
Sweet Plantain Chips
Grace
E NOVA 3
Pumpkin tortilla chips
Trader Joe's
NOVA 3
Pumpkin Bread and Muffin Baking Mix
Trader Joe’s
NOVA 4
Toffee chips
Trader Joe's
E NOVA 4
Brioche
D'ITALIANO
D NOVA 4
Fruit sauce crushers
Trader Joe's
A NOVA 1
Sweet Plantain Chips
Trader Joe's
E NOVA 3
Dark Chocolate covered Honey Grahams with Sea Salt
Trader Joe's
E NOVA 4
Green Banana Chips
Grace
D NOVA 3
Plantain Chips
Grace
C NOVA 3