Barcode: 0022000015969
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | 73.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
MADE OF: SUGAR, CORN SYRUP, HYDROGENATED PALM KERNEL OIL; LESS THAN 2% OF: CITRIC ACID, TAPIOCA DEXTRIN, MODIFIED CORN STARCH, NATURAL AND ARTIFICIAL FLAVORS, COLORS (TITANIUM DIOXIDE, RED 40 LAKE, RED 40, YELLOW 5 LAKE, YELLOW 5, BLUE 1, YELLOW 6, BLUE 2 BLUE 1 KE LAKE), SODIUM CITRATE, CARNAUBA WAX
Additives
e102
e110
e129
e133
e1400
e171
e330
e331
e903
Related Products in Snacks
Bollycao
Bimbo
D NOVA 4
Donuts Cookies & Cream
Donuts
E NOVA 4
Donuts Relleno Choco Pack 2 Uds
Donuts
E NOVA 4
Donettes trolleo challenge
Donettes
E NOVA 4
Donettes Llama Squad
Bimbo
E NOVA 4
Pepito de chocolate
Donuts
E NOVA 4
Donuts Glacé
Donuts
E NOVA 4
Donut Red Velvet
Donuts
E NOVA 4
Bollycao Cacao
Bimbo
C NOVA 4
Bollycao minis
bollycao
D NOVA 4
Donuts cookies & cream
Bimbo
D NOVA 4
Donuts Panrico Bombo Pack 4
Donuts
E NOVA 4