Barcode: 7310240051261
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Rödbetor, vatten, ättika, socker, konserveringsmedel (kaliumsorbat) och kryddextrakt (bl a cayennepeppar),
Additives
e202
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Great value, crunchy honey oats with almonds cereal
Great Value
D NOVA 4
Great value, apple blasts, sweetened multi-grain cereal
Great Value
E NOVA 4
Great value, multi-grain flakes cereal
Great Value
C NOVA 3
Petite Diced Tomatoes in tomato juice
Great Value
A NOVA 3
Great value, fruit spins, sweetened multigrain cereal, sweetened multigrain
Great Value
D NOVA 4
Sweet Tea
Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4
Crunchy Honey Oats Cereal
Great Value
C NOVA 4
Great value, cereal, toasted whole-grain oats
Great Value
C NOVA 4
Great value, natural peanut butter spread
Great Value
C NOVA 2
Chocolate Chip Cookies
Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4
No Stir Creamy Natural Peanut Butter Spread
Great Value
C NOVA 2
Great value, sugar cookies
Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4