Barcode: 7035620017643
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 226.0 kcal |
| Fat | 4.6 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 33.8 g |
| of which sugars | 11.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.8 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Sammalt rug 35 %, vann, solsikkekjerner 6,3 %, jodsalt, hvetekli, surhetsregulerende middel (e270, e262), konserveringsmiddel (e200, e282).
Additives
e200
e262
e270
e282
Related Products
Squash, Pears & Apricots
HappyBABY
NOVA 1
Μηλοπιτάκι
Φαίδων
NOVA 4
Leite de Pastagem Biológico Meio-Gordo
Terra Nostra
B NOVA 1 Eco-Score B
Choucroute crue bio
André Laurent
A NOVA 3
Crunchy Taco Shells
Fiesta
NOVA 4
Express-Reis - Curryreis Indien
Ben's Original, Ben's Original - Mars Incorporated, Mars
B NOVA 3 Eco-Score B
Delikatess-Rotkohl
Aldi, King’s Crown
C NOVA 3 Eco-Score A
Premium-Pesto - Getrocknete Tomate
Aldi, Contrada Milocca, Cucina Nobile
C NOVA 3 Eco-Score D
Caramel macchiato Instant oatmeal
Quaker
C NOVA 4 Eco-Score A
Smooth
Kraft
C NOVA 4 Eco-Score D