Barcode: 9015160107637
Skiwasser Sirup
by Almdudler
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 27.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.6 g |
| of which sugars | 6.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Zucker, Wasser, 8% Zitronensaft aus Zitronensaftkonzentrat, 7% Himbeersaft aus Himbeersaftkonzentrat, Säuerungsmittel Citronensäure, natürliche Alpenkräuter - extrakte, natürliches Zitronenaroma, natürliches Himbeeraroma.
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Sprite, Lemon-Lime Soda, Lemon-Line
Sprite
E NOVA 4
Sprite, Lemon-Lime Soda, Cranberry, Cranberry
Sprite
E NOVA 4
Cola
Coca-cola
E NOVA 4
Sprite, 6 Mix By Lebron James Lemon-Lime Soda, Natural Cherry And Orange, Cherry And Orange
Sprite
E NOVA 4
Mello Yello, Nhra, Soda, Citrus, Citrus
Mello yello
E NOVA 4
Fanta, Select, Soda, Orange, Orange
Fanta
E NOVA 4
Coke Zero
Coca-Cola
C NOVA 4
Sprite, Zero, Zero Calorie Lemon-Lime Soda, Cranberry, Cranberry
Sprite
C NOVA 4
ZERO SUGAR LEMON-LIME SODA
Sprite
C NOVA 4
Coca-Cola Zero Sugar Cans, 35 pk./12 fl. oz.
Coca-Cola
E NOVA 4
Soda, Lemon-Lime
Sprite
E NOVA 4
Soda, Lemon-Lime
Sprite
E NOVA 4