Barcode: 7312200010110
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 280.0 kcal |
| Fat | 3.8 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 51.0 g |
| of which sugars | 9.8 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 7.3 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
vetemjöl, siktat rågmjöl 20 %, vatten, sirap, jäst, rapsolja, skållat fullkornsrågmjöl, surdegspulver av vete, salt, vetegluten, malt av korn, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra).
Allergens
gluten
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Guacamole pikant
Chef Select
C NOVA 4 Eco-Score C
Dunne maiswafels proteïne
AH
A NOVA 3 Eco-Score B
Egg Pasta, Bigoli
Lidl
A NOVA 1
Patate novelle
F.lli Santambrogio
A NOVA 3 Eco-Score A
Original Wraps
boni SELECTION
C NOVA 4 Eco-Score B
Amandes tomate
Daco Bello
D NOVA 4 Eco-Score E
Payless Instant Mami Beef
Payless
E NOVA 4 Eco-Score C
Xtra Big Sweet and Spicy Pancit Canton
Payless
E NOVA 4 Eco-Score C
Antioxidant
innocent
E NOVA 1 Eco-Score C
Spaghetti blé complet Bio
COMBINO
A NOVA 1
Xtra Big Pancit Canton Kalamansi
Payless
E NOVA 4 Eco-Score C
Amande
Marque Repère, Tokapi
A NOVA 1 Eco-Score E