Barcode: 6416453038714
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 374.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 88.0 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
sugar, wheat flour, molasses, wheat starch, liquorice extract, thickener (e414), glucose syrup, ammonium chloride, salt, corn starch, natural flavourings, colour (vegetable carbon), may contain milk,
Additives
e153
e414
e510
Related Products in Snacks
Cashews halves & pieces
Great Value
E NOVA 3
Mixed nuts includes cashews, almonds, brazil nuts, pecans, macadamia nuts
D NOVA 3
Tropical Trail Mix
Great Value
E NOVA 4
Wal-mart stores, red velvet cake
Wal-Mart Stores, Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4
Sam's choice, mixed berry blend trail mix
Sam's Choice, Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 4
Fruit & Nut Blend Trail Mix
Wal-Mart Stores Inc.
D NOVA 4
Great value, roasted almonds, cinnamon
Great Value, Wal-Mart Stores Inc.
D NOVA 4
Deluxe Cashews
Great Value
E NOVA 3
Glacier Ranch tortilla chips
Great Value
D NOVA 4
Mixed nuts
Great Value
D NOVA 3
Cinnamon Graham Crackers
Great Value
D NOVA 4
Great value, cocoa roasted almonds
Great Value, Wal-Mart Stores Inc.
D NOVA 4