Barcode: 5701205005481
Skovmand
by Schulstad
Labels
keyhole
bagt i danmark med dansk rugmel
vælg fuldkorn først
Categories
Available in
denmark, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 205.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 37.1 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 3.9 g |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Rugsurdej 33% (vand, _fuldkornsrugmel_ 16%, _bygmaltmel_, surdejskultur), _rugkerner_ 19%, vand, _fuldkornsrugmel_ 15%, sigtet _rugmel_, _rugbrødsrasp_ (ingredienser som i dette brød), _bygmaltekstrakt_ 1,5%, salt tilsat jod, gær, eddike, rapsolie, tørret rugsurdej (_fuldkornsrugmel_ 0,5%, surdejskultur), _rugflager_ 0,5%, _bygmaltmel_, _hvedemel_.
Allergens
gluten
gluten
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic dark sweet cherries
A NOVA 1
Organic wild blueberries
A NOVA 1
Cut green beans
A NOVA 1
Organic extra virgin olive oil
C NOVA 2
Spring mix salad
B
Golden honey & flax granola
C NOVA 4
Banana nut granola
Wild Harvest
D NOVA 4
Mixed greens & spinach salad
A
Organic cut leaf spinach
A NOVA 1
Organic broccoli florets
A NOVA 1
Organic sweet corn
B
Baby spinach
A NOVA 1