Barcode: 0750515018013
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 480.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 68.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
WEIZENmehl, pflanzliche Fette (Kokos - und Palmöl), Kokosöl, Salz, Zucker, Backtriebmittel: E500, Hefe.
Allergens
gluten
Additives
e500
Related Products in Snacks
Ht traders, sir chocolot, milk chocolate topped truffle cookies, caramel
Ht Traders
E NOVA 4
Socrisp Pita Chips
Ht Traders
D NOVA 3
Walnut Pieces
Harris-Teeter Inc.
C NOVA 1
Harris teeter, fruit flavored snacks
Harris Teeter
D NOVA 4
Potato Chips
Ht Traders
D NOVA 3
Potato Chips
Ht Traders
E NOVA 4
Ht traders, socrisp pita chips, sea salt
Ht Traders
D NOVA 3
Potato Chips
Ht Traders
E NOVA 4
Dark Chocolate Topped Truffle Cookies
Harris-Teeter Inc.
E NOVA 4
Muffin Mix With Real Blueberries
Harris-Teeter Inc.
NOVA 4
Truffle Cookies
Harris-Teeter Inc.
E NOVA 4
Sour cream onion, sour cream onion
Ht Traders
E NOVA 4