Barcode: 0750515018105
Sky Flakes, Crackers
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
halal
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 480.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 64.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Wheat flour, vegetable shortening (coconut oil and fully hydrogenated palm oil), coconut oil, salt, sugar, sodium bicarbonate, yeast.
Additives
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Turrón chocolate con leche avellanas
Dor
E NOVA 4
Aprikosenkekse mit Schokostreuseln
Eridanous, Lidl
E NOVA 4
Hörnchen mit Erdbeerfüllung
Lidl, Kuchenzauber
E NOVA 4
Turrón chocolate negro avellanas
Dor
E NOVA 4
Ridanous
Eridanous
E NOVA 4
Pianka o smaku waniliowym w czekoladzie deserowej
Lidl,Czekolateria
E NOVA 4
Rico biscuits musli
Lidl,Tastino
D NOVA 4
ArcyAdvocaat
Mister Choc
Heidelbeer Knödel
Alpenfest style
D NOVA 4
Mega Bärchen
Sweet Corner
D NOVA 4
Turrón de chocolate crujiente con maíz frito
Dor
E NOVA 4
Crisp `N` cake
Gelatelli
E