Barcode: 7340191106833
Sky Mix Crispy & Tasty
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 553.0 kcal |
| Fat | 33.0 g |
| of which saturated | 3.2 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.8 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Solsikkeolje, potetpulver (Italia), persille, gjærekstrakt, hydrolysert rapsprotein, krydderier (bl, a, sennep), røkt paprika, dekstrose, potetstivelse, rismel, salt, sukker, maltodekstrin, hydrolysert maisprotein, tomatpulver, aroma (bl, a, sennep), surhetsregulerende middel (E 262), syre (E 330),
Allergens
mustard
Additives
e262
e330
Related Products in Snacks
Pastry puffs
E NOVA 4
Whole Roasted Chestnuts
Minerve, LaForestiere
A NOVA 1
Gin-Gins Spicy Apple Ginger Chews
The Ginger People, Gin Gins
E NOVA 4
Marketing Innovations Inc., Flavored Popcorn Tin, Variety
Marketing Innovations Inc.
E NOVA 4
Marketing Innovations, Flavored Popcorn, Caramel, Cheese, Butter
Marketing Innovations Inc.
E NOVA 4
Choco-Truffle Explosion
Ticklebelly Desserts
E NOVA 4
Caramelo de Miel, Propóleo y Wira Wira
Colmenal
French Crisp Toast Biscottes
Grille
D NOVA 3
Peanut Chewy Ginger Candy
The Ginger People, Gin Gins
E NOVA 3
Sweet Ginger Ginger Spice Drops
Gin Gins
D NOVA 4
Gin-Gins
The Ginger People
E
Double Strength Hard Ginger Candy
Gin Gins
E NOVA 4