Barcode: 0750515031029
SkyFlakes Cracker Sandwich Tsokolate
by SkyFlakes
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
halal
idcp halal
Categories
Available in
philippines, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 487.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 26.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
CRACKERS: _WHEAT_ FLOUR, VEGETABLE SHORTENING (COCONUT OIL, PALM OIL AND VITAMIN E (ANTIOXIDANT)), COCONUT OIL, IODIZED SALT, SUGAR, SODIUM BICARBONATE (RAISING AGENT), YEAST. CREAM: SUGAR, VEGETABLE SHORTENING (FULLY HYDROGENATED PALM KERNEL OIL, COCONUT OIL, PALM OIL AND VITAMIN E (ANTIOXIDANT)), _WHEY_ POWDER, COCOA POWDER, _BUTTERMILK_ POWDER, ARTIFICIAL CHOCOLATE FLAVOR, NATURE IDENTICAL MALT CHOCOLATE FLAVOR, IODIZED SALT, _SOYA_ LECITHIN (EMULSIFIER).
Allergens
gluten
milk
soybeans
Additives
e322
e322i
e500
e500ii
Related Products in Cracker Sandwich
Organics Mini Peanut Butter Sandwich Crackers
H-E-B
E NOVA 4
Geröstete Haselnuss
Lidl
E NOVA 4
Kingsize Alpenmilch
Lidl
E NOVA 4
Red fruit & nut mix
Alesto
D NOVA 3
Bio Spätzle
Combino
A NOVA 1
Bio Dinkelvollkornnudeln
Lidl
Jong Belegen Geraspt Goudse 48+
Milbona
D NOVA 4
Edelbitter Mild 90%
J.d gross
D NOVA 4
White Tiger Garnelen
chefselect
D NOVA 3
Nudeln Vollkorn Lasagne
Italiamo
A