Barcode: 20930745
Skype kirsche glace
by Gelatelli
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
made in germany
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 146.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 29.8 g |
| of which sugars | 23.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Eingedickte entrahmte _Milch_, 25% _Frischkäse_ Magerstufe (Wassergehalt mehr als 82%), Zucker, Glukosesirup, _Molkenerzeugnis_, Glukose-Fruktose-Sirup, 4% Sauerkirschen, Dextrose, Sauerkirschsaft, Zitronensaftkonzentrat, modifizierte Stärke, Emulgator: Mono - und Diglyceride von Speisefettsäuren; Stabilisatoren: Johannisbrotkernmehl, Guarkernmehl; Säuerungsmittel: Citronensäure; färbendes Karottenkonzentrat, Säureregulator: Natriumcitrate; natürliches Aroma.
Allergens
milk
Additives
e14xx
e330
e331
e412
e471
Related Products in Desserts
Kroger, deluxe ice cream, chocolate butter toffee
Kroger
D NOVA 4
Ice cream
Private Selection
D NOVA 4
Southern butter pecan ice cream
Private Selection
D NOVA 4
Private selection, ice cream, denali caramel caribou
Private Selection
E NOVA 4
Ice Cream
Private Selection
D NOVA 4
Amaretto cherry cordial ice cream
Private Selection
D NOVA 4
Kroger, deluxe ice cream, s'mores
Kroger
D NOVA 4
Black raspberry dark chocolate chunk ice cream
Private Selection
D NOVA 4
Semi-Sweet Chocolate Chip Ice Cream
Private Selection
D NOVA 4
Denali Extreme Moose Tracks Ice Cream
Private Selection
E NOVA 4
Classic country vanilla ice cream
Private Selection
D NOVA 4
Vanilla bean ice cream
Private Selection
D