Barcode: 24100694
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 9.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
LATTE Scremato, fermenti lattici.
Related Products in Dairies
Plain Greek Nonfat Yogurt
Good & Gather
A NOVA 1 Eco-Score B
KEFIR cultured lowfat milk STRAWBERRY BANANA
Lifeway
B NOVA 4 Eco-Score B
String Cheese
Galbani
D NOVA 3 Eco-Score D
GREEK STYLE YOGURT NATURAL
LYTTOS
C NOVA 1 Eco-Score B
Boursin Apéritif Les roulés Jambon fumé Echalote Ciboulette
boursin
E NOVA 3
Greek Yogurt Plain
Trader Joe’s
C NOVA 1 Eco-Score A
Crème dessert protéinée chocolat
U
A NOVA 4
2% Reduced Fat Ultra-Filtered Milk
Darigold
B NOVA 1 Eco-Score D
TRIPLE CREAM GREEK YOGURT VANILLA BEAN
CABOT
C NOVA 4 Eco-Score B
Greek Style Fetta Cheese
EMPORIUM SELECTION
E NOVA 3 Eco-Score C
Butter with Canola Oil
Land O Lakes
E NOVA 2 Eco-Score E
COTTAGE CHEESE
good CULTURE
C NOVA 3 Eco-Score D