Barcode: 03414569
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.9 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait écrémé, ferments lactiques (lait) Lait: Origine France
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Bc cherry vanilla
C NOVA 4
Singles American Pasteurized Prepared Cheese Product
Beast Choice
E NOVA 4
Fat free sour cream
B NOVA 4
Small curd fat free cottage cheese
B NOVA 4
Bc Colby/jack block 16oz
Associated Wholesale Grocers Inc.
D NOVA 3
Small curd cottage cheese
Best Choice
B NOVA 4
Original low fat yogurt
C NOVA 4
Small Curd Cottage Cheese
Best Choice
C NOVA 4
Sweetened condensed milk, sweetened
E NOVA 3
Non fat yogurt boston cream pie
A NOVA 4
Bc blueberrie
C NOVA 4
Bc peach
C NOVA 4