Barcode: 9100000007540
Skyr
by S-Budget
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
100 milch aus österreich
Categories
Available in
austria, ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 9.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Magermilch_, Milchsäurebakterien
Related Products in Dairies
Chocolate fudge brownie
E NOVA 4
Vanilla Yogurt Parfait
The Farmers Market
NOVA 4
Fat Free Mild Mexican Pasteurized Process Cheese Product
Lifetime
C NOVA 4
Yogurt Strawberries
Del Monte
C NOVA 4
Vanilla Yogurt Blueberries
Del Monte Fresh Produce
C NOVA 4
Milk shakers
E NOVA 4
Milk shakers
E NOVA 4
Chocolate fudge brownie
E NOVA 4
Mamzoudj
Soummam
C NOVA 4
Milk shake
E NOVA 4
Strawberry swirl
E NOVA 4
Vanilla yogurt with strawberries
C NOVA 4