Barcode: 3273221115922
Skyr Alternative Raspberry
by Sojade
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 84.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | 7.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Soya juice 77.6% (water, soya beans* 11%), raspberry* 11.8%, raw cane sugar, almond protein 2.4%, tapioca starch*, locust bean gum*, selected live cultures.
Additives
e410
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Everyday beschuiten
D NOVA 4
Brocolis
Boni
A NOVA 1
Penne Rigate
Boni
A
Macédoine de légumes
Boni
A NOVA 3
Haricots verts entiers
Boni
A NOVA 1
Fruits des bois
Boni
A NOVA 1
Thé Noir - Zwarte Thee
NOVA 1
Épinards en branches
Boni Selection - Marque Colruyt
A
Spirelli
Boni
A NOVA 1
Haricots rouges
Boni
B NOVA 3
Macédoine de légumes BONI
Boni
A NOVA 3
Everyday chips zout
Everyday
D