Barcode: 5601312506225
Skyr Aroma Morango
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
green dot
no added sugar
no fat
with sweeteners
alto teor em proteina
ecoponto amarelo
Categories
beverages and beverages preparations
beverages
dairies
fermented foods
fermented milk products
desserts
dairy desserts
dairy drinks
fermented dairy desserts
artificially sweetened beverages
fermented drinks
yogurts
fermented milk drinks
flavoured fermented dairy desserts
drinkable yogurts
flavoured yogurts
sweetened beverages
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 4.6 g |
| of which sugars | 4.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Leite_ desnatado, água, proteínas do _leite_, _leite_ desnatado concentrado, amido modificado, aroma natural, sumo concentrado de cenoura e beterraba, fermentos _lácteos_, edulcorante (sucralose).
Allergens
milk
Additives
e14xx
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Unik Masala Tea Unsweetened 140 G (pack of )
E NOVA 4
Pixley Berries
NOVA 3
Oat barista edition unsweetened
Moma
D NOVA 4
Brewdog Elvis Juice
Brewdog
NOVA 3
Strawberry and banana smoothie
Sainsbury's
E NOVA 4
Monster Energy
Monster
E NOVA 4
Monster Energy Core 50 cl, 24 Boîtes
Monster Energy
E NOVA 4
Monster
Monster
E NOVA 4
Monster Energy
Monster Energy
E NOVA 4
Oat Whole Unsweetened
Moma Original
D NOVA 4
White Tea & Peach
NOVA 4
Milkshakes Chocolate
Happy Monkey
E NOVA 4