Barcode: 5690845001086
Skyr authentique
by Isey
Labels
source of proteins
high proteins
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 60.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Lait écrémé, culture de skyr
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Le Chevrot
Sevre & Belle
C NOVA 3
Chabichou du Poitou
Sevre & Belle
D NOVA 3
Le chevrot au lait cru
Sèvre & Belle
D NOVA 3
Reblochon
Beulet
D NOVA 4
Plateau fromages de chèvre Le Mini Chevrot
Sèvre & Belle
D NOVA 4
Le Cabridoux Fromage De Chèvre à Tartiner 16%
Sèvre & Belle
D NOVA 3
La baratte du crémier - Beurre demi-sel
Sevre et belle, Sèvre & Belle, Sèvre & Belle Laiterie
E NOVA 2
Beurre De Baratte Cru Doux Plaquette
Sèvre Et Belle
E
Petit Reblochon au lait cru
Beulet
D NOVA 4
Chabichou du Poitou AOP
Sevre & Belle Laiterie, Sevre et belle, Sèvre & Belle
D NOVA 3
Fromage de chèvre
Sèvre & Belle
D NOVA 3
Beurre Cru Doux
La Baratte Du Cremier, Sevre et belle, Sèvre & Belle
E NOVA 2