Barcode: 30939554
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 59.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Lait écrémé pasteurisé (DK), eau, jus de citron concentré (3%), biscuits (1,5%) (sucre, farine de froment, farine de riz, blanc d'œuf, farine de haricots, amidon de froment, amidon de pomme de terre, huile de tournesol, arôme, épaississant (alginate de sodium), sel), amidon de maïs modifié, citrons (0,3%), épaississant (pectine), arôme, édulcorants (sucralose, acésulfame-K), colorant (curcumine), cultures de skyr.
Additives
e100
e401
e440
e950
e955
Related Products in Dairies
Artisan blends wisconsin sharp white cheddar
Sargento
D NOVA 4
Colby-jack shredded natural cheese, colby-jack
Sargento
D NOVA 4
4 Cheese Pizzeria
Sargento, Sargento Foods Inc.
D NOVA 4
Shredded Mozzarella & Provolone Natural Cheeses
Sargento
D NOVA 4
Colby-Jack Shredded Colby-Jack Cheese
SARGENTO
D NOVA 4
Mild Cheddar Shredded Cheddar Cheese
Sargento
D NOVA 4
Traditional cut shredded natural reduced fat mild cheddar cheese, mild cheddar
D NOVA 4
Shredded Natural Sharp & Mild Cheddar Cheese
Sargento
D NOVA 4
Mozzarella Natural Cheese
Sargento, Sargento Foods Inc.
D NOVA 4
Shredded Natural Cheddar Cheese
D NOVA 4
Shredded Natural Cheddar Cheese
Sargento, Sargento Foods Inc.
D NOVA 4
Shredded Natural Cheddar Cheese
Sargento
D NOVA 4