Barcode: 7624841842242
Skyr Choco
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
pasteurized
made in swiss
no lactose
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait écrémé (pasteurisé [Suisse]), eau, cacao en poudre 1%, amidon de maïs cireux modifié (E 1442), concentré de jus de citron, édulcorants (E 950, E 952).
Allergens
milk
Additives
e1442
e950
e952
Related Products in Dairies
Organic Cheese
Salt Spring Island
D NOVA 4
金典
伊利
B
Greek Style Flavoured Yoghurt Mango & Passion Fruit Flavour
Ambrosial
C NOVA 4
Soft goat cheese truffle
Truffle
D NOVA 4
Soft goat cheese
NOVA 3
White rose, ultra pasteurized homogenized half & half
White Rose
D NOVA 4
Soft Fresh Goat Cheese
Salt Spring Island Cheese
D NOVA 4
Ser Owczy
Światowid
D NOVA 3
Mozzarella
casa Azzura
C NOVA 3
Flower cheese
Salt Spring B.C.
D NOVA 3
Soft goat cheese
NOVA 3
蒙牛高鈣低脂奶類飲品
蒙牛,Mengniu
B NOVA 4