Barcode: 3023290038147
Skyr citron
by Siggi's
Labels
no preservatives
no colorings
no flavors
without sweeteners
triman
emballage recyclable
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 89.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 9.1 g |
| of which sugars | 8.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait pasteurisé à 2,2% de matières grasses (86,8%), sucre de canne (5,4%), purée de citron (2,5%), amidon, ferments lactiques (lait), jus de citron concentré. Peut contenir des traces de: blé, seigle, avoine, noix et noisettes.
Allergens
milk
nuts
Related Products in Dairies
Cheddar 14mnd 200g Cathedral City
Unil as
D
Mature cheddar
Cathedral City
D
Cheddar mild
Cathedral City
D NOVA 3
How RECYCLABLE CATHEDRAL SINCE CITY 1966 OUR MATUR
Cathedral City
D NOVA 3
Scheiben Cheddar herzhaft-würzig
Cathedral City
D NOVA 3
Extra Mature Cheddar
Cathedral City
D NOVA 3
Mature Cheddar
Davidstow
D NOVA 3
RESEALABLE TO KEEP YOUR CHEDDAR FRESH CATHEDRAL SI
Cathedral City
D NOVA 3
Mini Mature Cheddar
Cathedral City
D NOVA 3
Extra mature cheddar
Davidstow
D NOVA 3
OUR LIGHTER MATURE CHEDDAR 30% LESS FAT GRATED
CATHEDRAL CITY
D NOVA 3
Cathedral City Vintage Cheddar 300G
Cathedral City
D NOVA 3