Barcode: 0034362056603
Skyr Danone
by Danone
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
made in france
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.9 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
lait écrémé, ferments lactiques
Allergens
milk
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Dairies
Crème Dessert au ChocolatParfum
Le Prix Gagnant !
C NOVA 4
Petits chevres frais
Leader Price
C NOVA 3
Préparation LP Pour Flan Aux ?ufs
Leader Price
NOVA 4
Préparation pour crème brûlée
Leader Price
NOVA 4
Crème Dessert ( Parfum Vanille)
Le prix gagnant
C NOVA 4
Lait demi écrémé
Leader Price
B
Lait demi ecreme
Leader Price
B NOVA 1
Bébé Croissance
Leader Price
D
Bio lait demi-écrémé
Franprix
B
Crème dessert saveur chocolat, Kids
Leader Price
E NOVA 4
Creme dessert
Leader Price, Le Prix Gagnant
C NOVA 4
Lait Demi-Écrémé
Leader Price
B NOVA 1