Barcode: 8432022000751
Skyr fresa
by Margui
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
no gluten
no fat
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 5.9 g |
| of which sugars | 5.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Leche pasteurizada desnatada, fresas 8%, aqua, fuctosa 1,5%, almidón modificado, estabilizantes: E407, E415, colorante: E120; aroma, correctores de acidez: E330, E331; zumo concentrado de bayas de saúco, edulcorantes: E951", E950; fermentos lácticos.
Additives
e120
e14xx
e330
e331
e407
e415
e950
e951
Related Products in Dairies
Fancy Shredded Low-Moisture Part-Skim Mozzarella Cheese
Food Lion
D NOVA 3
Food lion, fat free half & half ultra-pasteurized grade a
Food Lion,Food Town Stores Inc.
B NOVA 4
Ricotta cheese
C NOVA 4
Shredded Cheddar Cheese, Mild
Food Lion, Food Town Stores Inc.
D NOVA 4
2% Reduced Fat Milk
Food Town Stores Inc.
C NOVA 1
Swiss cheese slices
C NOVA 3
1% Lowfat Milk
Food Lion
B NOVA 1
Shredded Low-Moisture Part-Skim Mozzarella Cheese
Food Lion
D NOVA 3
1% Low Fat Milk
Food Lion
B NOVA 1
2% Reduced Fat Milk
FOOD LION
B NOVA 1
1% Lowfat Milk
Food Town Stores Inc.
B NOVA 1
Classic reduce fat american singles
E NOVA 4