Barcode: 3161711002961
Skyr Geramont
Labels
no lactose
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 217.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 0.7 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Pasteurisierte Kuhmilch, 8% Skyr-Frischkäse, Speisesalz, Gelatine, Käsereikulturen, Lab. Kann Spuren von Ziegenmilch enthalten.
Allergens
milk
Additives
e428
Related Products in Dairies
Grated Mozzarella
ASDA
C NOVA 3 Eco-Score C
FROMAGE COTTAGE CHEESE
Dairyland
B NOVA 4 Eco-Score D
MOZZARELLA PIZZA-ROMA
HACENDADO
C NOVA 3 Eco-Score C
Emmentaler Scheiben
K-Classic
C Eco-Score C
Gourde BIO Brassé pomme banane - 340g (4x85g) - 10 mois
Pommette
B NOVA 4
Bavaria blu - der Milde
Bergader
D Eco-Score D
Parmigiano Reggiano Dop
Sapori Ditalia
D Eco-Score C
Greek Nonfat Yogurt Strawberry
Trader Joe's
A NOVA 4 Eco-Score A
Frischkäse Kräuter
Edeka, Edeka Bio
D NOVA 3 Eco-Score C
Unsere Haltbare Vollmilch
C NOVA 1 Eco-Score D
Mozzarella rapé
Sutum gurme
E NOVA 3 Eco-Score C
Käse-Aufschnitt
Aldi, Bonifaz Kohler, Hofburger
D NOVA 3 Eco-Score D